شنبه، خرداد ۲۳، ۱۳۸۸

این بود قرار ما؟

هر چه ساعت به پیش می راند، و ادله های تقلب را می خوانم و می شنوم؛ انگار فضا سربی تر و سربی تر می شود و این یقین منفور که "تقلبی وسیع صورت گرفته" جان و جلا می گیرد. حس خفگی دارد دست می دهد. برای سرپا نگهداشتن یک نفر می ارزد این همه حرام را حلال کردن؟ این بود میوه درخت سی ساله انقلاب؟ چگونه می شود عین پیش بینی چند ماه قبل نمایندگان حامی احمدی نژاد در تعداد آرای او محقق شود؟( + به تاریخ خبر توجه کنید؛ سه ماه قبل !) چطور می شود قبل از اتمام رای گیری خبرگزاری فارس از پیروزی احمدی نژاد خبر می دهد؟ چگونه می شود با افزایش شمارش آرا از تعداد رای های محسن رضایی کم شود؟ کجاست میرزای شیرازی که وقتی در قامت مرجع تقلید حکم به تحریم تنباکو داد، جماعت یک سره ندای حق طلبی سر داد؟ ... این بود قرار ما؟ این بود قرار حق و عدل؟ این بود راه شهیدان؟ ... ساعتی قبل مرکز زنجان را گز می کردم با یکی از رفقا. می گفت: تو باورت می شود این مردم بیست و چهار میلیون به احمدی نژاد رای داده باشند و بعد این طور آرام، بی خیالِ جشن و پایکوبی شوند؟ یکی از اعضای ستاد احمدی نژاد را هم دیدیم. خیلی خوشحال بود اما می گفت: نمی دانم چرا مردم این قدر عنق اند؟ ... هر پنج دقیقه یک موتورسوار با یکی که ترکش نشانده از خیابان رد می شود و بوق – بوق می کند و پرچم تکان می دهد؛ این بود همه شادی مردم که حماسه آفریده اند. رفیقی از تهران زنگ زده بود و می گفت: فقط فحش دادن از دستم بر می آید. می گفت: دیروز دو ساعت و نیم توی صف رای بودم. پیرمردی آمده بود برای رای دادن متولد 1292. آمده بود به احمدی نژاد رای بدهد؟ نه! ... خفه کردند "تغییر" خواهی مردم را.
*
بسم‌الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
محضر مبارک مراجع عظام و علمای اعلام
با اهدای سلام، اینجانب اطمینان دارم که روند حوادث انتخابات ریاست جمهوری دهم را با دقت پیگیری کرده‌اید. اگر چه توسل به دروغ و استفاده‌ی بی حساب از امکانات عمومی و دولتی برای تبلیغات یک‌سویه به سود نامزد حاکم به خوبی نشان دهنده عزم این گروه خاص برای پیروزی به هر قیمت و از هر راه ممکن بود، اما تصور تقلب در آرای مردم تا این اندازه و برابر انظار شگفت‌زده جهانیان از حکومتی که تعهد به عدالت شرعیه از ارکان اساسی آن شمرده می‌شود، برای کسی ممکن نبود.
امروز که با حیرت تمام شاهد چنین تصورات جسورانه در امانت مردم هستیم و تمامی راه‌ها برای احقاق حق بسته شده، مواجه شدن مردم مظلوم با سکوت علما و مراجع که ملجا راسخ این ملت شمرده می‌شوند، خسارتی بیش از یک تغییر در آرا را به دنبال خواهد داشت.
عواملی به بهانه‌های واهی با چوب و چماق و باطوم و شوک الکتریکی به جان اعضای ستادهای اینجانب و مراجعه کنندگان سرگردان و مبهوت از این وضعیت افتاده‌اند، در حالی که امیدی به کارایی قوه قضاییه محترم نمی‌رود زیرا جایی که دادستان کل کشور نتواند از سخن قانونی خود در پیشگیری از سخنرانی اضافی نامزد حاکم در سیما جلوگیری نماید، با چه ابزاری می‌تواند از این خشونت سیاه بازداری کند؟ به حسب وظیفه صیانت از آرای مردمی که اینک دچار چنین زیان عظیمی شده‌ا‌ند عرض حالی تقدیم و یادآور می‌شوم که شاید تذکر به جای شما به مسوولان مفید واقع شود.
ایاک و الظلم لمن لیس له الا الدعا
برادر شما - میرحسین موسوی

ارسال یک نظر