سه‌شنبه، خرداد ۱۲، ۱۳۸۸

هفت پرسش من از کروبی


نخست: آقای کروبی! چرا افراد شاخصی که شما مدام در حال تبلیغ حضور آنان در اطرافتان هستید، یعنی کرباسچی و نجفی و ابطحی و عبدی، به کار جمعی حزب و گروهی که عضو آن بوده اند، اعتقاد ندارند؟ در حالی که کارگزاران از شما حمایت نکرده، کرباسچی و نجفی از حزبشان بریدند و حامی شما شدند، در حالی که مجمع، یعنی حزب سابق خودتان، راضی به حمایت از شما نشد، ابطحی مجمع را رها و به حلقه شما پیوست و همین طور عبدی از مشارکت
دوم: شما از پروژه تاسیس شبکه ماهواره ای در چهار سال قبل، تنها با یک بخشنامه شورای عالی امنیت ملی کاملا منصرف شدید. چند بخشنامه این چنینی می تواند شما را از راهتان بازدارد؟
سوم: به خصوص در سه سال اول ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد، بیشترین خوراک خبری علیه اصلاح طلبان را از درون خود این جبهه، خبر بیست و سی و خبرگزاری فارس و کیهان از اظهارات شما و رفقای شما تهیه کردند. تا همین چهار ماه قبل شما قویا در دایره اصولگرایی مورد حمایت کیهان هم بودید. همین آقای محمدعلی ابطحی یک بار در وبلاگش نوشت که حمله های شما به مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب حق نبوده؛ چرا؟
چهارم: برنامه های اقتصادی شما هم مثل برنامه های اقتصادی رییس جمهور فعلی روی محور توزیع پول و یا بخشش حق دولت استوار است. بر این اساس احتمالا شما هم بخشیدن ماهی را به یاد دادن ماهیگیری ترجیح می دهید. فرق این برنامه در بنیان با آن چه در سال های اخیر با نام "گداپروری" مورد توجه و نقد منتقدان دولت نهم بوده؛ چیست؟
پنجم: فکر می کنید در کشوری که نظام اخلاقی در توزیع و دریافت منابع حاکم نیست و روح سوداگری صدر تا ذیل جامعه را در تسخیر دارد، همچنین دستگاه های نظارتی در بهترین حالت کُند عمل می کنند یا سیاسی، احتمال انحراف در توزیع پول کلان در "هر ماه" بین شهروندان (حداقل 315 و ده صفر جلوی آن؛ به تومان)، خود مولد فساد نیست؟
ششم: این یک سئوال نُه ساله است؛ وقتی در جریان خارج کردن طرح اصلاح قانون مطبوعات از دستور جلسه مجلس، رجبعلی مزروعی به اعتراض پرداخت، شما او را به گذشته ای که به او ربط نداشت ارجاع دادید. چرا؟
هفتم و آخر؛ این یک سئوال جدی نیست؛ حق می دهم اگر بگویید "من نمی دانم، از خودشان بپرسید"؛ اما سئوال این است: در دنیای مجازی بسياري وقتي می خواهند در وصف خوبی های شما بنویسند با تخریب موسوی شروع می کنند؛ می دانید چرا؟

ارسال یک نظر