پنجشنبه، شهریور ۲۶، ۱۳۸۸

بنزین گران و مدرک دانشگاهی ارزان چاوز


خبر اول: مطابق توافقنامه ای که میان هوگو چاوز رئیس جمهوری ونزوئلا و احمدی نژاد منعقد شد ایران بنزین مورد نیاز حود را 50 درصد گرانتر از ونزوئلا خواهد خرید. هوگو چاوز در سفر اخیرش به ایران اعلام کرد که این کشور متعهد شده تا هر روز 20 هزار بشكه بنزین به ایران صادر كند؛ صادراتی که بنا به قول چاوز معادل 800 میلیون دلار خواهد بود. با یک ضرب و تقسیم ساده و محاسبه هر بشکه 158 لیتر و تقسیم آن بر رقم اعلام شده از سوی چاوز به رقم هر لیتر بنزین 690 تومان خواهیم رسید در حالی که بر اساس آخرین آمار امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران، بهای هر لیتر بنزین در بازار خلیج‌ فارس حدود 468 تومان بوده است. اگر مدت این قرارداد یک سال باشد اضافه پرداخت ایران به آقای چاوز حدود 400 میلیون دلار خواهد بود.
خبر دوم: وزارت علوم مدارک تحصيلي ۴۷ دانشگاه کشور ونزوئلا را معتبر اعلام کرد. اين اعلام اعتبار در حالي است که در بررسي هزار دانشگاه برتر دنيا نامي از دانشگاه هاي ونزوئلا ديده نمي شود. .اين اعطاي اعتبار از سوي وزارت علوم به دانشگاه هاي ونزوئلا در حالي است که اين وزارتخانه مدارک بسياري از فارغ التحصيلان دانشگاه هاي اروپايي و آسيايي را قبول ندارد.
نتیجه گیری: ما یا با کسی رفاقت نمی کنیم یا وقتی رفاقت کردیم خودمان را تبدیل می کنیم به چمن طرف مقابل! حالا کشور برادر و دوست ونزوئلا هم تخت می رود بغل دست کشور برادر و دوست: "سوریه". در ضمن با وجود آن که تا همین الانش هم مدارک بی اعتبار دانشگاهی، حتی تا خود دکترایش در سطح وزیر و معاون اول رییس جمهور، مشکل حیثیتی برای "مسوولان مقدس" نظام تولید نکرده، بعد از این، این مشکل جزیی هم با بورسیه دانشگاه های چاوز به راحتی حل خواهد شد ... بنزین گران و مدرک دانشگاهی ارزان چاوز سوغات دیپلماسی ضداستکباری چندش آوری است واقعا

ارسال یک نظر